AvrupaHaberler

Nürnberg`de Kitlesel Haykırış: Türk Ordusu EFRİN`den defol !

NÜRNBERG – Bugün Nürnberg`de “Friedens Kürdistan ” platformunun çağrısıyla, Willy Brand Platz da toplanan yüzlerce kitle, Afrin`e yönelik Faşist Türk Devletinin saldırılarına karşı, Nürnberg`de yapılan protestoları görmezden gelen NZ ( Nürnberger Zeitung) gazetesi önünde toplanarak, gazetelerin ve medyanın sağır ve görmezden gelen tutumunu protesto ettiler, eleştiren konuşmalar yaptılar.
Şehrin işlek caddelerinden ilerleyen yürüyüşte ” Türk ordusu Kürdistandan defol ” ” Yaşasın Enternasyonal Dayanışma” ” Biji Berxwedana Efrin” Her Yer Efrin, Her Yer Direniş” gibi sloganlar almanca olarak haykırıldı.

Yürüyüşe yönelik bir grup ırkçı türk faşistinin işaretlerle  kitleyi provaka etme girişimi boşa çıkarıldı.Türk ırkçıları kitlenin müdahelesi üzerine, polisin arkasına saklanarak kurtuldu.

Yapılan Yürüyüşe, NAVDEM, DiDF, Partizan, SYKP, BiR-KAR, AGiF, ATiK ve HDK-A bileşenleri yanında MLPD, Linke, DKP, OA,  İnterventionistische Linke katıldı.

Yapılan etkinlikte Yeni Demokrasi gazetesinin yeni sayısıda kitlelere ulaştırıldı.

Yapılan Yürüyüşte PYD, Linke, İnterventionistische Linke ve Belediye Meclisi Temsilcisi Afrine yönelik saldırganlığa son verilmesini, Alman Hükümetinin Türkiyeye silah satışlarına son vermesi çağrıları yaptılar.

Nürnberg Partizan

Etiketler

bağlantılı haberler