Türkiye

Erzincan-Rafahiye`de 5 Gerilla katledildi

Erzincan Valiliğinin internet sitesinde ve yerel haber siteleri ile medyada yer alan habere göre; Dün ( 04.10.2017 ) tarihinde Erzincan`ın Refahiye ilçesi Molla Ahmetler Mezrası civarında İHA tarafından tespit edilerek hava araçları ve F4 savaş uçaklarıyla bombalama yapıldığı ve Bombalama ardından bölgede 5 Gerilla cesedine ulaşıldığı açıklandı.
Faşist Türk devletinin Ordusu tarafından Kırsal alanda İHA adı verilen insansız Hava Araçlarıyla tespit edilen alanlarda, son dönemde kırsalda konumlanan gerilla güçlerine yönelik yoğun hava saldırıları yapılmaktadır.

 

 

 

Erzincan Valiliginin internet sitesinde  yer alan haber;

“04.10.2017 günü saat 17.50 sıralarında Refahiye ilçemiz gülen ormanları bölgesinde, Molla Ahmetler mezra mevkiinde İHA marifetiyle en az 4 kişi olduğu değerlendirilen terörist grup tespit edilmiştir. F4 savaş uçakları ve diğer hava araçları vasıtasıyla ateş altına alınmıştır. Arazi arama tarama faaliyeti ve temas araması maksadıyla bölgeye sızdırılan Jandarma Komando timlerimiz an itibariyle 5 terörist cesedine ulaşmıştır.Bölgede operasyonlarımız devam etmekte olup, operasyonun ilerleyen sefahati kamuoyuyla paylaşılacaktır.”
Etiketler

bağlantılı haberler