HaberlerTürkiye

Antalya, Balıkesir ve Antakya’da ev baskınları: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Antalya, Balıkesir ve Antakya’da yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Antalya’da Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu üyesi Kutay Meriç’in sabah saatlerinde evi basıldı. “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret” iddiasıyla gözaltına alınan Meriç, evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındı.

Balıkesir’de de EMEP ve Eğitim-Sen üyeleri gözaltına alındı. Efrîn’e yönelik AKP/Saray rejiminin gerçekleştiriği işgal saldırısına karşı sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar gerekçesiyle 8 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir’in Merkez ve Edremit ilçesinde sabah saat 07.30’da aralarında Eğitim-Sen Edremit Şube Yürütme Kurulu üyesi Kemal Yadırgı ve EMEP üyeleri İbrahim Gümüştaş, Mehmet Tank, İbrahim Coşkun, Fatma Gün ve Erdinç Kırova’nın da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Erdinç Kırova’nın evinde arama yapılarak, Kamil Yadırgı’nın iş yerinden gözaltına alındığı bildirildi.

Antakya’da KESK, İHD ve HDP üye ve yöneticileri gözaltına alındı. Aralarında İHD Hatay Şube Başkanı Mithat Can ve Şube Sekreteri Servet Akbaba’nın olduğu çok sayıda gözaltına alındığı bildirildi.

 

Etiketler

bağlantılı haberler